image

Xiaomi ražos firmas elektriskās automašīnas

admin date_range28.03.2021, 18:11 chat_bubble_outline0 remove_red_eye1280

Ķīnas ražotājs Xiaomi ir oficiāli paziņojis par ražošanas līniju būvniecību savas elektrisko transportlīdzekļu līnijas izstrādei un ražošanai. Uzņēmumam, kas kļuva slavens ar viedtālruņu un planšetdatoru tirdzniecību, patiešām ir liela pieredze, taču elektronikas jomā, nevis automobiļu nozarē. Tomēr uzņēmuma vadītājs Lei Juns optimistiski vērtē jauno uzņēmumu.

Pēc viņa teiktā, šobrīd ir labākais laiks ienākt elektromobiļu tirgū. Nav par vēlu paziņot par sevi un iekost lielajā un garšīgajā pīrāgā, kuru jau tagad ar varenību un galveno dala lielās korporācijas un automobiļu giganti. Tajā pašā laikā ir izveidojusies paradoksāla situācija. Elektrisko transportlīdzekļu ražošanas tehnoloģija ir daudz vienkāršāka nekā mūsdienu ICE ražošana, tāpēc daudziem potenciālajiem ražotājiem ieejas josla ir samazinājusies.


Tajā pašā laikā Xiaomi neplāno izstrādāt savu platformu no nulles. Tā vietā mēs jau esam noslēguši ilgtermiņa partnerību ar koncernu Great Wall Motor (GWM), kuram ir visas nepieciešamās ražošanas iekārtas jebkuras sarežģītības projektu īstenošanai.

Uz fakta, ka arī Apple ir izrādījusi interesi par topošo elektromobiļu tirgu, ķīniešu Xiaomi lēmums nešķiet tik negaidīts. Jebkurā gadījumā mūs gaida ļoti interesanta un nemierīga notikumu attīstība.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/