image

Vairāk par elektromobiļiem

work date_range29.12.2022, 05:14 chat_bubble_outline0 remove_red_eye150

Paldies visiem, kas atstāja ziņas ierakstā par elektromobiļiem. Acīmredzot mani aprēķini ir diezgan aptuveni, veikti pēc acs, un parāda tikai vienu no iemesliem, kāpēc elektriskie transportlīdzekļi vēl nav kļuvuši par galveno. Protams, var spekulēt par naftas koncernu saskaņošanu, taču paturiet prātā, ka bez naftas kompānijām ir arī enerģētikas korporācijas ar ne mazāku kapitālu, ar ne mazākiem lobētājiem valdībā un kas ražo elektrību šeit un tagad, neimportējot.

tas no arābu valstīm. Galvenais iemesls, kāpēc elektriskie transportlīdzekļi ir nerentabli, ir tas, ka tiem ir jābūvē vismaz tikpat daudz spēkstaciju, cik pašlaik ir, un vēl vairāk nākotnē. Mans priekšnieks to aprēķināja Polijai, un izrādījās, ka poļu automašīnas patērēs desmit reizes vairāk nekā pašreizējais elektroenerģijas patēriņš gadā. Rietumeiropai vai ASV aina būtu vēl sliktāka, jo tur mašīnu ir vēl vairāk. Tātad tikai rozetes pa visu valsti likt nederēs, jābūvē spēkstacijas, un nevis vējdzirnavas, bet jaudīgas atomelektrostacijas. Otra elektrisko transportlīdzekļu problēma ir akumulatori, kas labākajā gadījumā pietiks 100 kilometriem, un pēc tam uzlādei nepieciešamas 10 stundas. Bet ar to pilnīgi pietiek, lai pārvietotos pa pilsētu, turklāt jūs varat izdomāt kaut ko līdzīgu "trolejbusa-tramvaja stilam" - dažas lietas, kas iebūvētas ceļā, kas ļautu jums uzlādēt braukšanas laikā, tāpēc tas ir atrisināts.

Bet kur iegūt elektrību, tā ir liela problēma. Elektrība, kā zināms, nav gumija: visi resursi, kas ļauj to iegūt, arī nav bezgalīgi. Izņemot sauli. Saule ir vienīgais "bezgalīgais" (cilvēku salīdzinājumā) un "brīvs" enerģijas avots, pateicoties kuram pastāv mūsu civilizācija. Visi pārējie avoti - nafta, gāze, ogles utt. izveidojās sakarā ar to, ka Saule ilgstoši un metodiski dedzināja mūsu Zemi ar saviem maigajiem stariem. Saule spīdēs ilgi, miljardiem gadu, un galvenais – ne par ko. Atliek tikai iemācīties izmantot Saules enerģiju. Kāds Šveices profesors domāja, ka, ja Sahāras tuksnesī novietotu lielu skaitu saules paneļu, tad ar saņemto enerģiju pietiktu, lai apmierinātu visas cilvēces vajadzības. Kāpēc tas vēl nav izdarīts? Kāpēc mēs ciešam ar šīm elektrostacijām, ja visu enerģiju var iegūt tieši no Saules, un tā būs absolūti tīra. Atbilde ir nākamajos ierakstos.Mūsu nemierīgajos laikos priekšposteņa tērauda durvis pasargās no nevēlamiem viesiem, tās būs uzticama barjera un uzticama aizsardzība.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/